Ajax bliski pobicia rekordu transferowego Eredivisie

Steven Bergwijn
Pressfocus Na zdjęciu: Steven Bergwijn

Ajaks Amsterdam w trakcie letniego okienka transferowego może pobić rekord transferowy Eredivisie. Mistrzowie Holandii planują sprowadzić Stevena Bergwijna z Tottenhamu. Nicolo Schira podaje, że transfer jest już jedynie kwestią czasu.

  • Do tej pory w historii ligi holenderskiej najdroższym nabytkiem był Sebastian Haller
  • Zmienić to może Steven Bergwijn, który jest w trakcie negocjacji z Ajaksem Amsterdam
  • Holender według Nicolo Schiry zostanie nowym piłkarzem mistrzów Holandii

Bergwijn chce regularnej gry

Steven Bergwijn nie jest zadowolony ze swojej pozycji w Tottenhamie. Napastnik regularnie dostawał szanse od Antonio Conte, jednak nie był w stanie na stałe przekonać do siebie włoskiego szkoleniowca. Holender chciałby czuć się ważnym piłkarzem, a w Londynie obecnie tak nie jest.

Jego transfer od kilku tygodni negocjuje Ajax Amsterdam, który gotów jest wyłożyć spore pieniądze na całą operację. Bliski opuszczenia klubu jest Sebastian Haller, który przymierzany jest do Borussi Dortmund. Mistrzowie Holandii szybko planują wykorzystać środki z jego sprzedaży na zakup Bergwijna. 

Zdaniem dziennikarza Nicolo Schiry, operacja jest bliska finalizacji, a Bergwijn niemal na pewno zostanie nowym zawodnikiem Ajaksu. Holender ma kosztować ich 24 miliony euro, a tym samym zostałby najdroższym piłkarzem w historii całej Eredivisie. Wcześniej najwięcej w sezonie 2021/22 wydano na Hallera, gdy ten przeniósł się z West Hamu do wspomnianego Ajaksu. 

Bergwijn w zeszłym sezonie rozegrał 32 mecze, w trakcie których strzelił cztery bramki i zanotował dwie asysty. Portal Transfermarkt wycenia go obecnie na 18 milionów euro.

Sprawdź też: Borussia Dortmund rozbije bank dla nowego napastnika

Komentarze