Agent Szymańskiego rozmawia z czołowym klubem La Ligi

Sebastian Szymański
Pressfocus Na zdjęciu: Sebastian Szymański

Sebastian Szymański szykuje się do letniego transferu. O Polaka zabiegało wiele klubów. Jednym z chętnych na kupno 22-latka jest Sevilla.

  • Sezon 2021/2022 ma być ostatnim dla Sebastiana Szymańskiego w Dynamo Moskwa
  • Polak jest na celowniku Sevilli
  • Rozmowy z andaluzyjskim klubem prowadzi agent 22-latka

Reprezentant Polski oczekuje na transfer

W ostatnich miesiącach z ligi rosyjskiej wyjechało mnóstwo obcokrajowców. Powodem rzecz jasna była agresja tego kraju na Ukrainę. Część piłkarzy nie zmieniła jednak klubu. Do tego grona zalicza się między innymi Sebastian Szymański, który nie narzekał na brak zainteresowania.

O pozyskanie kilkunastokrotnego reprezentanta Polski zabiegały kluby z czołowych lig europejskich. Kwota transferu mogła osiągnąć nawet 20 milionów euro. Tyle za 22-latka nie zapłacą niemal na pewno drużyny z La Ligi, a te są chętne za pozyskanie Szymańskiego. Hiszpańskie media informowały o możliwych przenosinach do Realu Sociedad, lecz temat ten w rzeczywistości nie zaistniał.

Wiadomo natomiast, że transfer Szymańskiego rozważa Sevilla, czyli trzecia drużyna La Ligi w sezonie 2021/2022. Andaluzyjczykom z pewnością przydałby się tak jakościowy zawodnik, jak polski pomocnik, który w bieżącej kampanii dla Dynamo Moskwa strzelił sześć goli oraz zaliczył dziewięć asyst.

Rozmowy w sprawie transferu Szymańskiego już się toczą. Na ten moment występuje jednak pewien problem. Kluby nie chcą płacić rosyjskim drużynom. Trzeba zatem czekać na ewentualne decyzje FIFA w tej sprawie. Być może zostaną ustanowione przepisy pozwalające graczom z ligi rosyjskiej na rozwiązanie umowy z dotychczasowym klubem.

Czytaj także: Brazylijczyk musi być! FC Barcelona i Real chcą nowych

Komentarze