Kolejna bomba ws. Superligi. Napoli kuszone przez JP Morgan

Piłkarze SSC Napoli
Piłkarze SSC Napoli fot. PressFocus

SSC Napoli to kolejny przedstawiciel Serie A, który może dołączyć do Superligi. Niecałe 48 godzin po ogłoszeniu szokującej wiadomości jeden z wysłanników holdingu finansowego JP Morgan miał skontaktować się z działaczami Azzurrich. Klub z Neapolu miałby być czwartym po Interze Mediolan, Juventusie i Milanie przedstawicielem Serie A w elicie.

Serie A z czterema przedstawicielami w Superlidze?

SSC Napoli miałoby jednocześnie wypełnić jedno z trzech wolnych miejsc w rozgrywkach. Założenie jest takie, aby Superliga liczyła 20 zespołów, gdzie 15 ekip miałoby zapewniony stały udział. Pięć drużyn mogłoby znaleźć się w rozgrywkach dzięki dodatkowym kwalifikacjom.

Przedstawiciel nowego projektu i jednocześnie prezydent Realu Madryt Florentino Perez zdążył już zakomunikować, że jest plan, aby Napoli znalazło się w tych rozgrywkach. Z włoskich ekip na celowniku grupy buntowników jest też klub z Rzymu.

– Merytokracja nie może istnieć dla 50 drużyn, ale są takie kluby jak Roma, Napoli i wiele innych, które są uprawnieni do tego, aby znaleźć się w Superlidze. Na pewno przestudiujemy formułę, aby konkretne kluby mogły znaleźć się w Superlidze – rzekł sternik Los Blancos cytowany przez Corriere dello Sport.

De Laurentiis jest zwolennikiem zmian w piłce nożnej

– Trzeba jednak pamiętać, że 15 członków-założycieli będzie tworzyć najlepszy projekt na świecie. Nie mogę już teraz powiedzieć, kto do nas dołączy. Negocjujemy, chociaż robimy sobie przerwę, żeby wyjaśnić nasze zamiary. Wówczas zobaczymy, kto może uzupełnić nasze grono – przekonywał Perez.

Na dzisiaj niejasne jest stanowisko sternika Napoli Aurelio De Laurentiisa na temat utworzenia nowych rozgrywek. Godne uwagi jest jednak to, że zawsze uchodził za zwolennika zmian w piłce nożnej. Był jednym z pierwszych, który mówił o utworzeniu Superligi w ostatnich latach.

SSC Napoli
Lazio Rzym
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 22. kwietnia 2021 20:36.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze