Stefano Pioli pożegna się z Milanem? Wymowna wypowiedź trenera

Wszystkie media we Włoszech zgodnie donoszą od kilku dni, że Stefano Pioli pożegna się z AC Milanem po zakończeniu obecnego sezonu. Swoje stanowisko w całej sprawie przedstawił sam zainteresowany, cytowany przez Fabrizio Romano.

Stefano Pioli
Obserwuj nas w
Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Stefano Pioli

Milan nie zachwyca

AC Milan nie błyszczy w obecnym sezonie. Choć w ligowej tabeli zajmują oni drugie miejsce, to kibice Rossonerich niekoniecznie zadowoleni są z tego, jak ich zespół prezentuje się w obecnej kampanii. Sporym rozczarowaniem było odpadnięcie z Ligi Europy w starciu z innym włoskim klubem, AS Romą. Apetyty w Mediolanie z pewnością były dużo większe, jeśli chodzi o przygodę w europejskich pucharach.

Władze AC Milanu od 2019 roku powierzają losy drużyny Stefano Piolemu. Włoski szkoleniowiec poprowadził Rossonerich do upragnionego Scudetto w sezonie 2021/22. Zgodnie z informacjami włoskich dziennikarzy, na koniec obecnej kampanii Pioli pożegna się jednak z Milanem. Władze klubu od dłuższego czasu myśleli o zmianie na tym stanowisku, a porażka w dwumeczu z Romą miała przypieczętować zakończenie współpracy ze szkoleniowcem po tym sezonie. Jak całą sprawę komentuje sam zainteresowany?

Pioli unika konkretów

Jeśli chodzi o moją przyszłość, to przedyskutujemy to na koniec sezonu. Na ten moment nie mam zamiaru komentować żadnych doniesień – skwitował krótko Włoch.

Ton wypowiedzi szkoleniowca może ewidentnie wskazywać na to, że wkrótce straci on pracę. Pioli dotychczas poprowadził Milan aż w 234 oficjalnych spotkaniach, z których 131 razy wychodził zwycięsko. Na ten moment nie jest znane nazwisko jego potencjalnego następcy. Bardzo dużo mówi się w tej kwestii o innym włoskim trenerze – Antonio Conte.

Czytaj dalej: AC Milan chce zatrzymać gwiazdę na dłużej. Odstraszy giganta?

Komentarze