Spezia – AC Milan: nowy lider Serie A, pierwsza bramka Maldiniego

Olivier Giroud
PressFocus Na zdjęciu: Olivier Giroud

Spezia Calcio w ramach Serie A przegrała u siebie z Milanem 1:2 (0:0). Premierowe trafienie dla klubu z San Siro zanotował Daniel Maldini. To syn Paolo Maldiniego, legendy zespołu z Mediolanu. Goście dzięki tej wiktorii awansowali, przynajmniej na kilka godzin, na pierwsze miejsce w tabeli. Jakub Kiwior (Spezia Calcio) nie wszedł na boisko. Z kolei Arkadiusz Reca jest kontuzjowany.

Spezia Calcio mogła wyjść na prowadzenie z Milanem w 21. minucie. W dobrej sytuacji znalazł się M’Bala Nzola. Udanie interweniował jednak Mike Maignan, który zdołał sparować futbolówkę.

Kilkanaście minut potem zrobiło się groźnie w polu karnym gospodarzy. Główkował Ante Rebić, lecz zabrakło mu precyzji i wciąż czekaliśmy na premierowe trafienie.

Stefano Pioli nie był zadowolony z postawy przyjezdnych. Zmienieni zostali Rebić i Olivier Giroud. Roszady przyniosły skutek. Druga połowa rozpoczęła się bowiem od mocnego uderzenia gości. Pierre Kalulu dośrodkował z prawej strony pola karnego, a gola głową zdobył Maldini.

Kilkanaście minut potem mogło być 2:0. Z narożnika pola karnego uderzał Rafael Leao, ale trafił tylko w obramowanie bramki rywali. Gospodarze zdołali zaś doprowadzić do wyrównania. Daniele Verde uderzył na bramkę Milanu, piłka dostała jeszcze rykoszetu i wpadła obok bezradnego golkipera gości.

Mediolańczycy szybko odpowiedzieli. Alexis Saelemaekers przytomnie wycofał futbolówkę, a gola strzałem z kilku metrów zdobył Brahim Diaz. Była to bramka na wagę trzech oczek dla gości.