Niedziela w Serie A: debiut Żurkowskiego, asysta Piątka, szalony mecz w Bergamo

Mattia Zaccagni
PressFocus Na zdjęciu: Mattia Zaccagni

Wyniki 18. kolejki Serie A. Po trzy punkty sięgnęła Spezia (1:0 w delegacji z Torino). W barwach gości na kilka ostatnich minut pojawił się Szymon Żurkowski. W innej konfrontacji Atalanta wysoko pokonała Salernitanę… 8:2. Przy golu na 1:1 asystował Krzysztof Piątek. Poniżej prezentujemy rezultaty i strzelców ze wszystkich potyczek.

Lazio z trzema oczkami, wygrana “polskiego” teamu, pogrom w Bergamo

Sassuolo podejmowało Lazio. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gości. Bramki dla rzymian zdobyli Mattia Zaccagni i Felipe Anderson. Torino przegrało ze Spezią 0:1. Na boisku pojawiło się kilku Polaków. W szeregach gospodarzy przez całą drugą połowę grał Karol Linetty. Po stronie gości wystąpili Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca (po 90 minut) i Szymon Żurkowski (wszedł w 83. minucie). Tymczasem Jakub Kiwior przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

W meczu Udinese – Bologna padł wynik 2:1 dla przyjezdnych. Bramki gości strzegł Łukasz Skorupski. Atalanta mierzyła się z Salernitaną. Krzysztof Piątek zagrał od początku i asystował przy golu na 1:1. Finalnie niezbyt wiele to pomogło, bo gospodarze zdemolowali gości aż 8:2. W ostatniej niedzielnej konfrontacji Roma triumfowała z Fiorentiną 2:0. Nicola Zalewski grał w szeregach rzymian przez 66 minut.