Juventus rozczarował na Stadio Artemio Franchi, grał Piątek

Krzysztof Piątek

Juventus w fatalnym stylu zakończył sezon 2021/2022 w Serie A. Podopieczni Massimiliano Allegriego przegrali z Fiorentiną (0:2) w spotkaniu 38. kolejki ligi włoskiej. Fioletowi wezmą tym samym udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. 85 minut zaliczył w tym starciu Krzysztof Piątek. Tymczasem całe zawody na ławce rezerwowych spędzili bramkarze Bartłomiej Drągowski i Wojciech Szczęsny.

• Juventus poniósł ósmą porażkę w sezonie
  • Stara Dama zakończyła rozgrywki ligowe z 70 punktami
  • Ekipa Vincenzo Italiano zanotowała 19. zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu kończy kampanię z 62 oczkami

Fiorentina – Juventus: Stara Dama znów na tarczy

Fiorentina przystępowała do potyczki z Juventusem, chcąc za wszelką cenę pożegnać się wygraną ze swoimi kibicami na Stadio Artemio Franchi. Stara Dama miała natomiast nadzieję, że uda się jej przerwać serię bez wygranej. Jednocześnie bój na obiekcie we Florencji zapowiadał się bardzo ciekawie.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszej odsłonie. Fiorentina zasłużenie wyszła w niej na prowadzenie w doliczonym czasie gry, gdy na listę strzelców wpisał się Alfred Duncan. Piłkarz Violi pokonał Mattię Perina po uderzeniu z lewej nogi.

Po zmianie stron Krzysztof Piątek mógł skierować piłkę do siatki. Reprezentant Polski bliski szczęścia był w 78. minucie, ale ostatecznie golkiper Juve nie dał się zaskoczyć. Wypożyczony z Herthy napastnik został zmieniony w 85. minucie.

Gdy wydawało się, że do końca zawodów rezultat już się nie zmieni, to w doliczonym czasie spotkania Nico Gonzalez wykorzystał rzut karny i Fiorentina wygrała 2:0. Tym samym czwarta z rzędu porażka Juventusu, licząc wszystkie rozgrywki, stała się faktem.