Sampdoria – Milan: Rossoneri zrealizowali cel

Brahim Diaz
PressFocus Na zdjęciu: Brahim Diaz

Od zwycięstwa sezon 2021/22 rozpoczęli piłkarze Milanu. W ostatnim meczu 1. kolejki Serie A Rossoneri skromnie 1:0 pokonali na wyjeździe Sampdorię Genua.

Złota gol Diaza

Faworytem zamykającego rywalizację w 1. kolejce Serie A spotkania przystępował AC Milan. Jeden z kandydatów do mistrzowskiego tytułu liczył na zwycięstwo w Genoi, a mieli mu w tym pomóc między innymi Mike Maignan i Olivier Giroud, którzy dołączyli do zespołu przed sezonem i przeciwko Sampdorii wybiegli w podstawowym składzie. Po przeciwnej stronie od pierwszej minuty wystąpił Bartosz Bereszyński.

Milan bardzo szybko zaskoczył defensywę rywali, bowiem już w dziewiątej minucie wyszedł na prowadzenie. Po długim zagraniu Maignana, pojedynek z rywalem na prawej stronie boiska wygrał Davide Calabria, a następnie zagrał do ustawionego w polu karnym Brahima Diaza. Ten uderzeniem z około dziesięciu metrów zmusił bramkarza rywali do kapitulacji.

W kolejnych minutach swoje okazja miała Sampdoria, ale w bramce Milanu dobrze spisywał się jego nowy nabytek. Milan również miał szanse na podwyższenie prowadzenia, ale ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie meczu również nie obejrzeliśmy kolejnych goli, ale wynik na tablicy w pełni zadowalał drużynę prowadzoną przez Stefano Piolego. Zwycięskie rozpoczęcie sezonu to był główny cel Rossonerich na pierwszą kolejkę.

Za tydzień Milan rozegra pierwsze spotkanie u siebie. 29 sierpnia (niedziela) o godzinie 20:45 zmierzy się z Cagliari Calcio. Z kolei Sampdoria o pierwsze punkty tego samego dnia powalczy na wyjeździe z Sassuolo.