Inwestorzy z Bliskiego Wschodu chcą przejąć gigantów Serie A

Według włoskiego dziennika La Repubblica, Inter Mediolan wzbudził zainteresowanie inwestorów z Arabii Saudyjskiej. Długi giganta Serie A wynoszą ponad 300 milionów euro.

Piłkarze Interu Mediolan
Obserwuj nas w
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Interu Mediolan
  • W sobotę dziennik ujawnił nowe informacje o możliwym przejęciu Interu
  • Rodzina królewska z Arabii Saudyjskiej prowadzi negocjacje z włoskim klubem
  • Nerazzurri zajmują pierwsze miejsce w tabeli Serie A

Inter w styczniu sięgnął po Superpuchar Włoch, a teraz jest o krok od mistrzostwa kraju. Jednak od wielu miesięcy krążą pogłoski, że klub należący do chińskiego Suning Commerce Group zostanie przejęty przez inwestorów z Arabii Saudyjskiej. Jednak nie chodzi o Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF), który w 2021 roku kupił Newcastle United.

POLECAMY TAKŻE

Z informacji przekazanych przez La Repubblica wynika, że rodzina królewska z Arabii Saudyjskiej prowadzi negocjacje w sprawie zakupu Interu. Wcześniej firma Suning wielokrotnie zapewniała, że poszukuje akcjonariuszy mniejszościowych.

Obecny właściciel Interu Steven Zhang szuka nowych warunków odroczenia spłaty pożyczki od amerykańskiego funduszu inwestycyjnego – Oaktree. Kłopoty finansowe sprawiły, że klub wpadł w gigantyczne długi. Nie przekładają się one na zespół, który w tym sezonie jest na drodze po Scudetto.

Komentarze