Polski napastnik na testach w Empoli. Grał już w 1. lidze

Niejaki Kacper Żabiński znalazł się na testach w Empoli. 18-letni napastnik związany jest z Górnikiem Łęczna, ale w tym sezonie jest bez gry w pierwszym zespole. W sumie na boiskach Fortuna 1. ligi rozegrał dwa spotkania.

Szymon Żurkowski
Obserwuj nas w
IMAGO / Marco Bucco / LaPresse Na zdjęciu: Szymon Żurkowski
  • Od lat liga włoska jest drugim domem dla wielu piłkarzy z Polski
  • Tym razem na testy do Empoli trafił Kacper Żabiński
  • To raptem 18-letni napastnik z Górnika Łęczna

Wyjazd?

Od wielu już lat kluby z Serie A oraz niższych klas rozgrywkowych są miejscem, gdzie rozwija się sporo talentów z naszego kraju. Wystarczy wspomnieć tylko, że drogę od drużyn młodzieżowych w Primaverze, do pierwszego składu rewelacji sezonu, czyli Bologni przeszedł ostatnio Kacper Urbański. Teraz być może podobna droga czeka kolejnego młodego Polaka, który trafił na testy do Empoli.

Chodzi mianowicie o Kacpra Żabińskiego, który jest wychowankiem i graczem Górnika Łęczna, o czym poinformował “Dom Futbolu” na platformie X. 18-letni napastnik ma na swoim koncie dwa występy na boiskach Fortuna 1. ligi. Pod koniec poprzedniego sezonu otrzymał szansę w starciu z Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą Kraków, w tym jest już jednak bez gry. W drużynie Empoli regularnie występuje Szymon Żurkowski, Bartosz Bereszyński i Sebastian Walukiewicz.

Czytaj więcej: Kiwior czy Zinczenko? Były piłkarz Arsenalu dokonał wyboru

Komentarze