Mourinho się niepokoi. Chce szybko wrócić do pracy

Jose Mourinho nie zamierza długo odpoczywać po zwolnieniu z Romy. Portugalczyk jest gotowy, aby objąć nowy klub już od lata.

Jose Mourinho
Obserwuj nas w
fot. Imago/sportphoto24 Na zdjęciu: Jose Mourinho
  • Jose Mourinho w styczniu 2024 roku zakończyć pracę w Romie
  • Od tego czasu rozgląda się za nowym pracodawcą
  • Już od lata planuje rozpocząć przygodę w kolejnym klubie

Mourinho nie chce czekać

Jose Mourinho pracował w AS Romie przez ponad dwa lata. W styczniu 2024 roku został zwolniony, co było skutkiem bardzo przeciętnych wyników. Władze klubu uznały, ze zespół nie rozwija się na miarę potencjału kadrowego. Portugalczyk miał do swojej dyspozycji coraz lepszych zawodników, a mimo tego nie potrafił nawiązać do walki o najwyższe cele.

Po rozstaniu z Mourinho rzymianie radzą sobie znacznie lepiej, co może sugerować, że ten już nie radzi sobie na najwyższym europejskim poziomie. 61-latek pragnie jednak udowodnić, że te głosy są przesadzone. Zapewnia, że nie potrzebuje odpoczynku, gdyż liczy się dla niego szybki powrót do pracy.

– Jestem gotowy, aby znów zacząć. Nie potrzebuję odpoczywać, tak jak to zazwyczaj bywa. Czuję się silny i naprawdę przygotowany. Ale nie chcę dokonać niewłaściwego wyboru.

– Muszę być cierpliwy. Moim celem jest zacząć pracę w nowym klubie latem – zaznaczył utytułowany Portugalczyk.

Media łączą Mourinho z drużynami z Premier League i La Liga. W grę wchodzi także powrót do rodzimego kraju, gdzie mógłby objąć FC Porto lub reprezentację Portugalii.

Zobacz również: Man Utd rusza po cel transferowy Realu. Spora konkurencja

Komentarze