Motta podjął przełomową decyzję! Jest porozumienie z nowym klubem

Thiago Motta od nowego sezonu zostanie nowym trenerem Juventusu. Jak podaje Corriere della Sera, włoski trener doszedł do porozumienia ze Starą Damą ws. warunków umowy.

Thiago Motta
Obserwuj nas w
Insidefoto di andrea staccioli / Alamy Na zdjęciu: Thiago Motta

Motta zostanie trenerem Juventusu, podpisze dwuletni kontrakt

Thiago Motta wraz z końcem sezonu przestanie być trenerem Bologni. Włoch po dwóch latach opuści zespół na rzecz ligowego rywala. Jak podaje Corriere della Sera, od przyszłej kampanii zostanie szkoleniowcem Juventusu, z którym ustalił warunki kontraktu. 41-latek ze Starą Damą podpisze dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o następny rok. Umowa z nowym klubem ma gwarantować mu wynagrodzenie na poziomie 3,5 miliona euro rocznie.

POLECAMY TAKŻE

Po wielu miesiącach nieustannej dywagacji na temat przyszłości Włocha, w końcu nastąpił przełom. Mimo awansu do Ligi Mistrzów historia Bologni oraz Motty dobiega końca. Urodzony w Brazylii szkoleniowiec pracował na Stadio Renato Dall’Ara od września 2022 roku. W tym czasie prowadził zespół w 74 meczach, z których wygrał 35 spotkań. Średnio notował 1,72 punktu na mecz. Bieżący sezon w Serie A mogą zakończyć na podium, bowiem aktualnie plasują się na 3. miejscu z dorobkiem 67 punktów. Tyle samo oczek ma czwarty w lidze Juventus, czyli przyszły klub 41-latka.

Motta poza pracą w Bologni ma w swoim CV również takie kluby jak Spezia, Genoa, czy zespół młodzieżowy Paris Saint-Germain. Dla byłego reprezentanta Włoch praca w Juventusie będzie pierwszym poważnym wyzwaniem w karierze trenerskiej. Wraz z Bianconeri po roku przerwy wystąpi w Lidze Mistrzów, do której Stara Dama wywalczyła awans w ostatniej kolejce.

Komentarze