Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

Morata: Jestem teraz lepszym zawodnikiem

Alvaro Morata ponownie zagra w koszulce Juventusu. Hiszpański napastnik, który w poniedziałek wrócił do Turynu, nie kryje z tego powodu zadowolenia i nie może się już doczekać pierwszych występów.

Czytaj dalej…

– Czuję się wspaniale mogąc tutaj wrócić. Zawsze czułem się związany z tym miejscem i jestem szczęśliwy – powiedział Morata w rozmowie dla oficjalnej klubowej telewizji Juventusu.

Alvaro Morata występował w zespole Juventusu w latach 2014-2016. Do turyńskiego klubu trafił wówczas za 20 milionów euro z Realu Madryt, by po dwóch latach wrócić na Santiago Bernabeu już za 30 milionów euro. W trakcie swojego pobytu we Włoszech rozegrał 63 spotkania na boiskach Serie A, zdobywając 15 bramek i dokładając do tego 12 asyst. Teraz będzie miał szansę na poprawienie tego bilansu.

– Nie mogę się już doczekać dołączenia do kolegów z drużyny. Pierwszy pobyt tutaj był wspaniały, a teraz jestem przekonany, że jestem lepszym zawodnikiem i od tamtej czasu rozwinąłem się w wielu aspektach mojego życia. Jestem pewny, że to będzie kolejna wspaniała przygoda – kontynuował.

– To wspaniały klub i wielka rodzina. Kiedy jesteś tutaj, czujesz się jak w domu, zawsze masz ochotę na powrót – dodał hiszpański napastnik.

Wypożyczenie z opcją definitywnego transferu

Morata na Allianz Stadium przeniósł się z Atletico Madryt na zasadzie rocznego wypożyczenia za 10 milionów euro z opcją definitywnego transferu za kolejne 45 milionów euro. W umowie między klubami znalazła się również opcja przedłużenia wypożyczenia do końca sezonu 2021/22, za które Juventus musiałby ponownie wyłożyć 10 milionów euro.

Komentarze