Milan coraz bliżej kluczowej decyzji. Kto będzie trenerem w przyszłym sezonie?

Milan przez większość sezonu poważnie rozważał zmianę trenera. Obecnie Stefano Pioli nie musi obawiać się utraty posady.

Stefano Pioli
Obserwuj nas w
fot. Independent Photo Agency Srl / Alamy Na zdjęciu: Stefano Pioli
  • Milan jest coraz bliżej ostatecznej decyzji w sprawie trenera na przyszły sezon
  • Coraz większe szanse na pozostanie na San Siro ma Stefano Pioli
  • Władze Milanu nie mogą znaleźć odpowiedniego kandydata

Pioli coraz bliżej kolejnej szansy w Milanie

Milan zaliczył bardzo słaby początek sezonu, ale z biegiem miesięcy radził sobie coraz lepiej. Stefano Pioli w pewnym momencie był bliski zwolnienia, a władze od tego pomysłu odciągnęli piłkarze, którzy stanęli murem za swoim szkoleniowcem. Mimo różnych problemów Rossoneri punktują obecnie na bardzo dobrym poziomie, co pozwoliło im wskoczyć na drugie miejsce w tabeli Serie A.

Mimo tego, Pioli wciąż nie ma w pełni komfortowej pozycji na San Siro. Media łączą kolejnych trenerów z Milanem, którzy mogliby zastąpić 58-latka. Marzeniem byłoby sprowadzenie Antonio Conte, lecz ten nie jest szczególnie zainteresowany pracą w Mediolanie. Brak odpowiednich kandydatur sprawia, że klub może w dalszym ciągu trzymać na tym stanowisku Piolego.

Władze Milanu obawiają się, że zmiana trenera doprowadziłaby do regresu w stosunku do obecnych rezultatów. Nawet jeśli Pioli zostanie na przyszły sezon, w 2025 roku Rossoneri spróbują zakontraktować nazwisko z najwyższej półki.

Zobacz również: Cel transferowy Man Utd wyceniony. Juventus oczekuje wielkiej kwoty

Komentarze