Juventus wytypował dwóch trenerów. Potencjalni następcy Allegriego

Juventus szykuje się do rozstania z Massimiliano Allegrim. Jak przekazuje Fichajes.net, klub wytypował dwóch głównych kandydatów do zastąpienia szkoleniowca.

Massimiliano Allegri
Obserwuj nas w
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri coraz bliżej odejścia z Juventusu

Juventus szykuje poważne kroki na lato. Według włoskich mediów Massimiliano Allegri straci swoją posadę, a klub poszuka nowego kandydata, aby odświeżyć drużynę. Nieoficjalnie mówi się o konflikcie trenera z władzami. Głównym powodem zgrzytu mają być nieodpowiednie transfery.

– Klub zajmuje się strategią transferową. To, co zostało zrobione, jest już za nami i teraz nie możemy tego zmienić – mówił niedawno Allegri.

Te słowa zostały odczytane przez media jako atak w stronę klubu, który nie był w stanie zapewnić solidnych wzmocnień. Konflikt najprawdopodobniej doprowadzi do rozstania stron po sezonie 2023/2024.

Juventus wybrał dwóch kandydatów

Jeszcze bardziej losy Massimiliano Allegriego przesądzają doniesienia o potencjalnych kandydatach. Włoscy dziennikarze regularnie przekazują wieści w tej sprawie, a hiszpański serwis Fichajes.net wytypował dwóch najbardziej prawdopodobnych następców aktualnego szkoleniowca.

Największe wrażenie na władzach Bianconerich zrobił Thiago Motta, który aktualnie pracuje Bolonii. Trener osiąga bardzo dobre wyniki i może awansować do Ligi Mistrzów, co dla klubu tego kalibru byłoby spektakularnym sukcesem. Natomiast drugą opcją jest doświadczony Antonio Conte. Przypomnijmy, że 54-latek pracował w Juventusie w latach 2011-2014.

Czytaj dalej: Xavi ma objąć wielki klub! Czterokrotny triumfator Ligi Mistrzów

Komentarze