Gian Piero Gasperini może opuścić Atalantę. Miałby objąć upadłego mistrza

Napoli po raz kolejny może dokonać zmiany na ławce trenerskiej. Corriere dello Sport sugeruje, że kandydatem na stanowisko nowego trenera Partenopei jest Gian Piero Gasperini.

Gian Piero Gasperini
Obserwuj nas w
Action Plus Sports Images / Alamy Na zdjęciu: Gian Piero Gasperini

Napoli rozważa kandydaturę Gian Piero Gasperiniego

Napoli po katastrofalnych kilku pierwszych miesiącach obecnego sezonu stanęło na nogi. Choć wciąż wyniki osiągane przez aktualnego mistrza kraju są dalekie od oczekiwań, tak Partenopei mają realną szansę na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów. Na ten moment drużyna Piotra Zielińskiego zajmuje 8. miejsce w Serie A z dorobkiem 49 punktów.

Aurelio De Laurentis w bieżących rozgrywkach zmieniał aż trzy razy pierwszego trenera. Napoli sezon zaczynało z Rudim Garcią na ławce. Francuza po kilku miesiącach zastąpił dobrze znany pod Wezuwiuszem były trener klubu Walter Mazzari. Doświadczony szkoleniowiec tak jak jego poprzednik nie wytrzymał długo, bowiem po trzech miesiącach zastąpił go na stanowisku Francesco Calzona. Z łączącym pracę w Neapolu z byciem selekcjonerem reprezentacji Słowacji trenerem neapolitańczycy odbili się od dna. Mimo poprawy dorobku punktowego oraz odrobinę lepszej gry prezydent klubu ponownie ma rozważać zmianę na ławce trenerskiej.

Według dziennika Corriere dello Sport kandydatem do pracy w roli trenera Napoli jest Gian Piero Gasperini. 66-letni trener w przeszłości mógł pracować w Neapolu, bowiem w 2011 roku negocjował kontrakt z klubem. Aurelio De Laurentis jest pod wrażeniem przede wszystkim wyników, jakie osiąga włoski trener oraz pracy z młodzieżą. Gasperini podczas pobytu w Atalancie nie raz udowodnił, że potrafi rozwijać młode talenty.

Włoch pracuje w Atalancie Bergamo od 2016 roku. Z La Deą trzykrotnie stawał na podium w rozgrywkach Serie A w latach 2019-2021. Łącznie prowadził drużynę w 374 meczach, z których wygrał 192 spotkania.

Komentarze