Atalanta nagrodzi Gasperiniego? Dziennikarz przekazuje nowe informacje

Atalanta Bergamo planuje nagrodzić Gian Piero Gasperiniego. Włoski klub przygotowuje szkoleniowcowi ofertę przedłużenia kontraktu do 30 czerwca 2026 roku – informuje Nicolo Schira.

Gian Piero Gasperini
Obserwuj nas w
Marco Canoniero / Alamy Na zdjęciu: Gian Piero Gasperini

Atalanta Bergamo przygotowuje nowy kontrakt Gian Piero Gasperiniemu

Atalanta Bergamo w miniony czwartek odniosła wielki sukces. „La Dea” wyeliminowała Liverpool w rozgrywkach Ligi Europy i zameldowała się w półfinale. Ostatni raz drużyna z regionu Lombardii występowała na tym etapie europejskich pucharów w sezonie 1987/88. Władze włoskiego klubu tym samym planują nagrodzić Gian Piero Gasperinigo za ten ogromny sukces.

Z informacji przekazanych przez Nicolo Schirę wynika, że Atalanta Bergamo już przygotowuje nowy kontrakt szkoleniowcowi. Jeśli 66-letni trener zdecyduje się złożyć podpis, to jego nowa umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2026 roku. W kontrakcie będzie również specjalny zapis, który umożliwi klubowi przedłużenie kontraktu o kolejne 12 miesięcy.

W ostatnim czasie pojawiły się w mediach doniesienia, że Gian Piero Gasperini może objąć nowy klub. Zainteresowanie doświadczonym szkoleniowcem wykazywało Napoli. 66-latek również był łączony z Liverpoolem, gdzie miałby zastąpić na ławce trenerskiej Jurgena Kloppa. Jednak Atalanta Bergamo chce szybko dopiąć sprawy kontraktowe z popularnym „Gaspem”, aby faktycznie nie doszło do roszady.

Gian Piero Gasperini jest związany z drużyną z Lombardii od czerwca 2016 roku. 66-letni trener poprowadził Atalantę łącznie w 375. spotkaniach. Aż 192 mecze zakończyło się zwycięstwem Atalanty. Szkoleniowcowi bez wątpienia należy się pomnik w Bergamo.

Sprawdź także: Gwiazda Atalanty ma kolejnego adoratora. Chelsea i Juventus mają mocnego rywala

Komentarze