Zaskakująca opcja dla Herve Renarda. Obejmie kobiecą reprezentację?

Herve Renard jest jednym z głównych kandydatów do objęcia posady selekcjonera kobiecej reprezentacji Francji. O trenerze Arabii Saudyjskiej zrobiło się bardzo głośno przy okazji zeszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Herve Renard
fot. PressFocus Na zdjęciu: Herve Renard
  • Herve Renard wciąż pozostaje selekcjonerem reprezentacji Arabii Saudyjskiej
  • Wkrótce może się to zmienić, bowiem jest on jednym z faworytów do objęcia kobiecej kadry Francji
  • Francuz zasłynął przy okazji mistrzostw świata w Katarze

Renard rozpocznie pracę w kobiecej piłce?

Nazwisko Herve Renarda znalazło się na ustach wielu przy okazji zeszłorocznych mistrzostw świata w Katarze. Prowadzona przez niego reprezentacja Arabii Saudyjskiej sprawiła ogromną sensację i w pierwszym meczu fazy grupowej ograła Argentyńczyków. Później jednak nie poradziła sobie z kolejnymi wyzwaniami, a po porażkach z Polską i Meksykiem pożegnała się z mundialem.

O Renardzie jeszcze długo mówiono w kontekście objęcia którejś z europejskich reprezentacji. Był nawet przymierzany do pracy z “Biało-Czerwonymi”, na co naciskał sam zainteresowany. Zgłaszał on nawet swoją kandydaturę belgijskiej federacji, lecz ostatecznie pozostał na stanowisku trenera Saudyjczyków.

Nie oznacza to jednak, że doczeka w tej roli do kolejnej międzynarodowej imprezy. RMC Sport donosi, że Renard może zmienić pracę, jednak ta opcja jest bardzo zaskakująca. Uważa się go bowiem za jednego z głównych kandydatów do objęcia kobiecej reprezentacji Francji, gdzie coraz gorzej stoją notowania Corinne Deacon.

Renard nie miał dotychczas styczności z kobiecą piłką, natomiast na jego korzyść działa ogromne doświadczenie w pracy z drużynami narodowymi.

Zobacz również:

Cel transferowy BVB ma wątpliwości. Nie chce zostawać w Bundeslidze?
Daichi Kamada

Borussia Dortmund nie dopnie ważnego transferu? Daichi Kamada jest w tym sezonie jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników Eintrachtu Frankfurt. Japończyk ma okazję pokazywać swoje umiejętności nie tylko w Bundeslidze, ale również w Lidze Mistrzów, gdzie jego zespół gra z Napoli o awans do ćwierćfinału. Ofensywny pomocnik zadeklarował już, że nie przedłuży wygasającej po sezonie

Czytaj dalej…

Komentarze