Tite
Tite fot. Grzegorz Wajda

Tite: Zneutralizowaliśmy wpływ Messiego

Selekcjoner Brazylii Tite nie szczędził pochwał pod adresem swoich podopiecznych po zwycięstwie z Argentyną 2:0 w półfinale turnieju Copa America 2019.

Czytaj dalej…

Przeciwnikiem Canarinhos w ostatnim meczu turnieju będzie zwycięzca konfrontacji Peru z broniącym trofeum Chile. Drugie półfinałowe spotkanie zaplanowano na Arena do Gremio w Porto Alegre.

Kluczem do sukcesu pięciokrotnych mistrzów świata w starciu z Albicestes według Tite była “neutralizacja” Lionela Messiego.

– Mieliśmy mniejsze posiadanie piłki niż zwykle, ale musieliśmy zmienić system gry i nasze ustawienie. Firmino działał nieco głębiej i ograniczał działania Messiego. Musieliśmy to zrobić, aby zneutralizować jego wpływ – wyznał Tite w rozmowie z dziennikiem Mundo Deportivo.

– Messi jest istotą pozaziemską, jest wyjątkowy, zarówno z piłką, jak i w innych momentach gry. Oprócz indywidualnej jakości zasługuje na swoje miano. On powie, że jest tylko człowiekiem, ale jego grę trzeba analizować – podkreślił selekcjoner Brazylii.

– Zagraliśmy bardzo spójnie. Fundamentalna była kontrola w środku pola, którą zapewniali nam Casemiro, Coutinho, Arthur i właśnie Firmino. Nie poddaliśmy się Argentynie, ale jej nie zdominowaliśmy. W takich meczach nie da się tego dokonać – podsumował Tite.

Komentarze