Southgate blisko rozpoczęcia rozmów ws. nowego kontraktu z FA

Gareth Southgate
Gareth Southgate fot. PresssFocus

Gareth Southgate w ciągu najbliższych kilku tygodni powinien przeprowadzić rozmowy z władzami angielskiej Federacji Piłkarskiej w sprawie nowej umowy. Aktualny selekcjoner reprezentacji Anglii ma kontrakt ważny do końca przyszłorocznego mundialu.

  • Reprezentacja Anglii pod wodzą Garetha Southgate’a została wicemistrzem Europy
  • 51-letni ma kontrakt z Angielską Federacją Piłkarską do końca 2022 roku
  • Media na Wyspach Brytyjskich sugerują, że Anglik wkrótce zacznie rozmowy ws. nowego kontraktu

Southgate wpłynął na rozwój reprezentacji Anglii

Gareth Southgate objął stery nad Synami Albionu w listopadzie 2016 roku. Wiadomo już jednak, że działacze Angielskiej Federacji Piłkarskiej są zdecydowani na to, aby przedłużyć umowę z 51-latkiem.

– Już w zeszłym miesiącu powiedziałem, że poprosiłem o przesunięcie rozmów ws. kontraktu na jesień, chcąc się skupić na meczach, które mamy przed sobą. Jednocześnie chciałem mieć czas na podjęcie właściwej decycji – rzekł Southgate cytowany przez Sky Sports.

– Po Euro towarzyszyły mi niezwykłe emocje. Aczkolwiek pojawiło się również zmęczenie po intensywnym turnieju. Chciałem mieć pewność, że podejmuję właściwą decyzję – kontynuował Anglik.

Reprezentacja Anglii dzisiaj wieczorem zmierzy się z Węgrami w spotkaniu ósmej kolejki eliminacji do mistrzostw świata. Mecz odbędzie się na Wembley i zacznie się o 20:45.

Aktualnie Synowie Albionu sa liderem grupy I, legitymując się dorobkiem 19 punktów. Drugą Albanię reprezentacja Anglii wyprzedza o cztery punkty, a trzecią Polską o pięć oczek.

Czytaj więcej: Anglia – Węgry: typy, kursy, zapowiedź (12.10.2021)

Anglia
Węgry
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12. października 2021 20:42.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze