Anglicy chcą zatrzymać selekcjonera. Wkrótce nowy kontrakt

Gareth Southgate
PressFocus Na zdjęciu: Gareth Southgate

Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Soutghate powinien wkrótce podpisać nowy kontrakt. Nowa umowa miałaby obowiązywać do finałów Mistrzostw Europy w 2024, które rozegrane są w Niemczech.

Czytaj dalej…

  • Angielska Federacja Piłkarska (FA) jest gotowa na przedłużenie kontraktu z selekcjonerem reprezentacji Anglii Garethem Southgate’m
  • Obecny kontrakt szkoleniowca obowiązuje do końca 2022 roku
  • Dzięki nowej umowie Soutghate miałby poprowadzić angielską kadrę także podczas Euro 2024

Soutghate z angielską kadrą do Euro 2024?

Obecna umowa 51-letniego szkoleniowca wygasa Mistrzostwach Świata w Katarze, które rozegrane zostaną w grudniu przyszłego roku. Angielska Federacja Piłkarska (FA) jest jednak zadowolona z dotychczasowej pracy Soutghate’a i chce zatrzymać go na tym stanowisku na dłużej.

Nowy kontrakt ma być również nagrodą za doprowadzenie reprezentacji Anglii do półfinału Mistrzostw Świata w 2018 roku, a także niedawnego finału Euro 2020. Southgate z angielską kadrą pracuje od listopada 2016 roku.

Obecnie Southgate przygotowuje drużynę do dwóch ostatnich spotkań grupowej rywalizacji o awans na przyszłoroczny mundial. W piątek Anglicy zmierzą się z Albanią, natomiast w poniedziałek z San Marino. Reprezentacja Anglii będzie pewna awansu, jeżeli zdobędzie w tych meczach cztery punkty.

Zobacz także: Anglia – Albania: typy, kursy, zapowiedź (12.11.2021)

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 13:14.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze