Ralf Rangnick po raz pierwszy selekcjonerem

Ralf Rangnick
PressFocus Na zdjęciu: Ralf Rangnick

Austriacki Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował o zatrudnieniu Ralfa Rangnicka. Niemiec rozpocznie swoją pracę pod koniec maja. Jego umowa pierwotnie obowiązywać będzie przez dwa lata. Jeżeli jednak Austria awansuje na Euro 2024, kontrakt zostanie automatycznie przedłużony do następnych mistrzostw świata. 63-latek jednocześnie pozostanie konsultantem w Manchesterze United.

  • Ralf Rangnick podpisał dwuletnią umowę z reprezentacją Austrii, której będzie selekcjonerem
  • Jeżeli Niemiec doprowadzi Austriaków na Euro 2024, współpraca przedłuży się o kolejne dwa lata
  • Jednocześnie 63-latek pracował będzie jako konsultant w Manchesterze United

Rangnick próbuje złapać dwie sroki za ogon; czas na debiut w roli selekcjonera

Austriacki Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził to, o czym w kuluarach spekulowano od kilku dni. Ralf Rangnick zostanie selekcjonerem reprezentacji Austrii.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać Ralfa Rangnicka. To wybitny ekspert w zakresie międzynarodowej piłki nożnej i zostanie selekcjonerem naszej reprezentacji. Wszyscy jesteśmy przekonani, że to idealny wybór i że jego wizja zapewni postęp zarówno kadrze, jak i związkowi – powiedział prezes ÖFB, Gerhard Milletich.

63-latek rozpocznie pracę pod koniec maja i przygotuje kadrę na mecze Ligi Narodów. Umowa obowiązywać będzie do 2024 roku. Jeżeli jednak Rangnick doprowadzi do awansu Austriaków na Euro, kontrakt zostanie automatycznie przedłużony o kolejne dwa lata.

To dla mnie zaszczyt. Szczególnie ekscytuje mnie perspektywa wzięcia udziału w mistrzostwach Europy w Niemczech, wraz z młodym zespołem głodnym sukcesu – powiedział sam trener. Warto dodać, że szkoleniowiec jednocześnie kontynuować będzie pracę w roli konsultanta Manchesteru United. Przejmie ją po zakończeniu bieżącego sezonu, gdy jego pracę jako trenera obejmie Erik Ten Hag.

Dla doświadczonego Rangnicka to pierwsza praca w roli selekcjonera. W Austrii znają go ze świetnych rezultatów w latach 2012-2015, gdy Niemiec był dyrektorem sportowym RB Salzburg.

Czytaj więcej: Szczegóły umowy Ruedigera z nowym klubem.

Manchester United
Brentford
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 2 maja 2022 21:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze