PNA 2019: Skromna wygrana WKS

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki, reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej skromnie 1:0 pokonała Południową Afrykę.

Pierwsza połowa poniedziałkowego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, choć w 32. minucie bliski uzyskania prowadzenia dla WKS był Nicolas Pepe. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

Jedyna bramka tego spotkania padła w 64. minucie. Po szybkiej akcji lewą stroną boiska i płaskim zagraniu w pole karne, sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Jonathan Kodjia, zapewniając swojej drużynie wygraną w pierwszym meczu turnieju.

Wybrzeże Kości Słoniowej – Południowa Afryka 1:0 (0:0)

1:0 Kodjia 64′