PNA 2019: Senegal pierwszym półfinalistą

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Reprezentacja Senegalu została pierwszym półfinalistą Pucharu Narodów Afryki. W rozegranym w środę ćwierćfinałowym meczu skromnie 1:0 pokonała Benin.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola. W drugiej odsłonie wynik również długo nie ulegał zmianie, choć optyczną przewagę mieli faworyzowani Senegalczycy.

Ataki Senegalu przyniosły efekt w 70. minucie. Z piłką w pole karne wpadł wówczas Idrissa Gueye, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Siedem minut przed zakończeniem meczu Benin doznał osłabienia. Za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu czerwoną kartką ukarany został Olivier Verdon. Ostatecznie jednak wynik 1:0 nie uległ zmianie i Senegal mógł cieszyć się z awansu do półfinału.

Senegal – Benin 1:0 (0:0)