PNA 2019: Bezsilna Kenia, pewna wygrana Algierii

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Na zakończenie trzeciego dnia zmagań w Pucharze Narodów Afryki 2019, Algieria bez większego wysiłku ograła Kenię 2:0 (2:0) – Lisy Pustyni sprawę załatwiły jeszcze przed przerwą, kiedy to do siatki trafiali Bounedjah i Mahrez. Po pierwszej kolejce, podopieczni trenera Belmadiego zajmują pierwszą lokatę w grupie C ex aequo z Senegalem.

Zgodnie z oczekiwaniami, od pierwszych minut stroną dominującą byli Algierczycy – już w drugiej minucie, Lisy Pustyni wykreowały sobie pierwszą sytuację, ale nieznacznie pomylił się Bounedjah. Na kolejne sytuacje trzeba było poczekać ponad 20 minut – najpierw strzał Belailiego wybronił Matasi, a później tuż obok słupka futbolówkę posłał Mahrez.

Dziesięć minut przed przerwą, Algieria wyszła w końcu na prowadzenie – po faulu Odhiambo we własnym polu karnym, jedenastkę na gola zamienił Bounedjah. Jeszcze przed przerwą, podopieczni trenera Belmadiego podwyższyli na 2:0 – piłkę z lewej strony pola karnego dograł Bennacer, a z pomocą obrońcy, kenijskiego bramkarza pokonał Riyad Mahrez.

Druga połowa, lekko mówiąc, rozczarowała – Algierczycy mieli pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i nie pozwalali Gwiazdom Harambee przedrzeć się przez szczelną defensywę. Co by tu dużo pisać – Kenijczycy przez całe 90 minut nie oddali ani jednego celnego strzału. W drugiej połowie, Mahrez i spółka również nie zachwycili, albowiem oddali tylko jedno uderzenie w światło bramki.

Kiedy następne mecze?

Druga kolejka grupy C rozegrana zostanie w czwartek 27 czerwca – Algieria zagra wówczas z Senegalem, a Kenia podejmie Tanzanię. A już jutro kontynuowana będzie rywalizacja w grupie D, gdzie WKS zmierzy się z RPA, a także wystartują zmagania w grupie E (Tunezja-Angola i Mali-Mauretania).

Algieria – Kenia 2:0 (2:0)

1:0 Bounedjah (k.) 34′
2:0 Mahrez 43′

Khamis, Otieno

Algieria: M’Bolhi – Mandi, Benlamri, Bensebaini, Atal – Bennacer, Guedioura (71′ Abeid) – Belaili (74′ Brahimi) – Bounedjah (81′ Delort), Mahrez, Feghouli

Kenia: Matasi – Okumu, Mohammed, Khamis, Otieno – Kahata (46′ Otieno), Wanyama, Odhiambo (89′ Athuman), Olunga – Masika, Omondi (72′ Omolo)