Paul Pogba rezygnuje z reprezentacji? Niecodzienny powód

Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Paul Pogba nie zagra już w reprezentacji Francji? Pomocnik Manchesteru United miał podjąć decyzję o rezygnacji z występów w drużynie narodowej. Powodem są słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który stwierdził, że islam jest źródłem międzynarodowego terroryzmu.

Czytaj dalej…

27-latek miał podjąć taką decyzję w piątek, ale na razie sam oficjalnie nie potwierdził tych doniesień. Do sprawy nie odniósł się również Francuski Związek Piłki Nożnej (FFF). Informacja pojawiła się na arabskiej stronie sportowej 195sports.com.

Co miało wpłynąć na taką decyzję zawodnika? Słowa prezydenta Emmanuela Macrona na temat zabójstwa 47-letniego nauczyciela Samuela Paty, który w ubiegłym tygodniu został zaatakowany w drodze do domu z gimnazjum w Conflans-Saine-Honroine, gdzie uczył, 40 km na północny zachód od Paryża. Prezydent Francji opisał to morderstwo jako “islamski atak terrorystyczny”.

Francuski rząd zdecydował również o uhonorowaniu nauczyciela Narodowym Orderem Legii Honorowej, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez państwo francuskie. Zostało ono przyznane w uznaniu za to, że zginął za próbę wyjaśnienia znaczenia wolności słowa.

Według arabskiej strony, na którą powołuje się także The Sun, słowa Macrona i właśnie ta decyzja były motywacją Pogby do zaprzestania gry w reprezentacji Francji. Pogba rzekomo uznał tę decyzję za obrazę dla niego i dla francuskich muzułmanów.

Pogba w reprezentacji Francji zadebiutował w 2013 roku. Aktualnie ma na swoim koncie 72 występy, w których zdobył dziesięć bramek. W 2018 roku zdobył z francuską kadrą mistrzostwo świata.

Komentarze