ME U-21: Niemcy z awansem, Dania lepsza od Serbii

Stefan Kuntz

Reprezentacja Austrii – na Mistrzostwach Świata U-21 – zremisowała z Niemcami 1:1. Z kolei kadrowicze Danii pokonali Serbię 2:0. Pierwsze dwa miejsca w tej grupie zajęli reprezentanci Niemiec (siedem punktów – bezpośredni awans) i Danii (sześć oczek). Kolejne dwie pozycje zajęli gracze z Austrii (cztery punkty) i Serbii (0 oczek).

Co działo się w tej pierwszej potyczce? Piłkarze z Niemiec wyszli na prowadzenie w 14. minucie po trafieniu Waldschmidta. Wyrównał dziesięć minut potem, z karnego, Danso.

Po zmianie stron wynik tej potyczki nie uległ już zmianie. To oznacza, że nasi zachodni sąsiedzi zameldowali się w najlepszej czwórce tego turnieju.

W drugim meczu do przerwy padło tylko jedno trafienie. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Bruun Larsen.

Sześć minut po zmianie stron na 2:0 podwyższył zaś Rasmussen. Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Dania wygrała 2:0.

To okazało się jednak za mało, aby wyprzedzić Włochów w klasyfikacji ekip z drugich lokat.

Austria U-21 – Niemcy U-21 1:1 (1:1)

0:1 Waldschmidt 14′
1:1 Danso (k.) 24′