ME U-21: Hiszpanie mistrzami Europy!

Koszulka reprezentacji Hiszpanii

Reprezentacja Hiszpanii zdobyła Mistrzostwo Europy do lat 21! W finałowym spotkaniu, które rozegrane zostało w Udine, Hiszpanie wygrali 2:1 z Niemcami.

Spotkanie doskonale ułożyło się dla hiszpańskiego zespołu, który już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Mający dużo miejsce Fabian Ruiz ruszył z piłką w kierunku bramki rywali, a następnie zdecydował się na uderzenie z około 20 metrów. Precyzyjnie uderzona futbolówka wylądowała w bramce tuż przy słupku.

Niemcy starali się odpowiedzieć, ale bez większego efektu. Bramkarz hiszpańskiej drużyny nie miał zbyt wiele pracy. Tymczasem w 32. minucie próbę zdobycia drugiego gola podjął Fabian Ruiz, ale tym razem nieznacznie się pomylił. Ostatecznie jednak w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

W 69. minucie reprezentacja Hiszpanii podwyższyła na 2:0. Błąd Nubela, który odbił piłkę przed siebie po strzale zza pola karnego, wykorzystał Dani Olmo, który spokojnie skierował futbolówkę do siatki z pięciu metrów.

W 81. minucie bliski zdobycia trzeciego gola był Carlos Soler, ale piłka po jego strzale z około piętnastu metrów trafiła w poprzeczkę. Siedem minut Niemcy zdobyli kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Amiri, który uderzał z dystansu, a piłka po rykoszecie wylądowała w bramce obok zmylonego Silvery.

Hiszpania – Niemcy 2:1 (1:0)