Znane nazwisko przejmie reprezentację Korei Południowej?

Juergen Klinsmann
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Juergen Klinsmann

Juergen Klinsmann jest jednym z kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Korei Południowego. Tamtejsza federacja szuka następcy Paulo Bento i według “Kickera”, prowadzi rozmowy z 58-letnim Niemcem.

  • Juergen Klinsmann może wrócić do trenowania po dwóch latach
  • Niemiec w latach 2019-2020 był szkoleniowcem Herthy Berlin
  • Teraz może przejąć schedę po Paulo Bento w Korei Południowej

Klinsmann zastąpi Bento na ławce trenerskiej reprezentacji Korei Południowej?

Korea Południowa szuka nowego selekcjonera po tym, jak z tego stanowiska odszedł Paulo Bento. Drużyna z Azji na mistrzostwach świata w Katarze dotarła do 1/8 finału, gdzie zatrzymała ją Brazylia. Koreańska federacja teraz szuka nowego trenera, który zajmie miejsce Portugalczyka.

Według najnowszych informacji niemieckiego magazynu “Kicker”, jednym z kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Korei Południowej jest Juergen Klinsmann. 58-letni Niemiec podobno prowadzi rozmowy z tamtejszą federacją, ale nic nie zostało jeszcze podpisane.

Juergen Klinsmann aktualnie nie jest nigdzie zatrudniony, a ostatnim jego miejscem pracy była Hertha Berlin, w której miał okazję trenować Krzysztofa Piątka. Doświadczony szkoleniowiec na początku był członkiem rady nadzorczej Die Alte Dame, a później pełnił także rolę menedżera drużyny.

58-latek w latach 2008-2009 prowadził Bayern Monachium, a w swoim trenerskim CV ma jeszcze pracę z reprezentacją Niemiec i kadrą narodową Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, Juergen Klinsmann przed zatrudnieniem Fernando Santosa podobno oferował swoje usługi również Polsce.

  • Oglądaj treści wideo na naszym kanale:

Komentarze