Giggs przestał być selekcjonerem reprezentacji Walii

Ryan Giggs
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ryan Giggs

Walijska Federacja Piłki Nożnej poinformowała, że zakończyła współpracę z Ryanem Giggsem. Był piłkarz Manchesteru United był selekcjonerem reprezentacji Walii od stycznia 2018 roku.

  • Ryan Giggs przestał być selekcjonerem reprezentacji Walii
  • Walijska Federacja Piłki Nożnej opublikowała oficjalny komunikat
  • 48-latek prowadził wyspiarzy w 24 meczach

Giggs zakończył przygodę z reprezentacją Walii

Walijska Federacja Piłki Nożnej podjęła decyzję o rozstaniu z Ryanem Giggsem. Wpływ na taki obrót wydarzeń miało życie prywatne 48-latka. Od listopada 2020 roku Giggs tak naprawdę przestał skutecznie prowadzić drużynę z powodu aresztowania pod zarzutem napaści na swoją partnerkę Kate Greville. Walijczyk został też oskarżony o napaść na jej młodszą siostrę Emme Greville. Rozprawy sądowe w sprawie Giggsa rozpoczną się 8 sierpnia. Walijczyk cały czas przekonuje, że jest niewinny.

“Walijski Związek Piłki Nożnej przyjmuje do wiadomości osobiste oświadczenie Ryana Giggsa z 20 czerwca 2022 r. FAW wyraża wdzięczność Ryanowi Giggsowi za jego kadencję jako menedżera męskiej reprezentacji Walii i docenia decyzję, którą podjął, która leży w najlepszym interesie walijskiego futbolu. Cała uwaga FAW i męskiej reprezentacji Walii skupiona jest na Mistrzostwach Świata w Katarze, które odbędą się pod koniec tego roku” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Walijskiej Federacji Piłki Nożnej.

Walia w grupie B na mistrzostwach świata będzie rywalizować z: Anglią, Iranem i Stanami Zjednoczonymi. Pierwszym przeciwnikiem wyspiarzy na mundialu w Katarze będzie ekipa dowodzona przez Gregga Berhaltera. Walijczycy z Amerykanami po raz ostatni mierzyli się w 20202 roku. Wówczas miał miejsce wynik 0:0.

Czytaj więcej: Polska – Walia. Pochwała przeciętności. Być przeciętnym to nic złego

Komentarze