El. MŚ: Sytuacja w “polskiej” grupie. Anglia przed Polską i Węgrami

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Grzegorz Wajda

Reprezentacja Anglii z kompletem sześciu punktów po dwóch rozegranych spotkaniach prowadzili w tabeli grupy I eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Po niedzielnych spotkaniach 2. kolejki dwa punkty mniej na swoim koncie mają reprezentacje Polski i Węgier.

Druga wygrana Anglii

Na inaugurację eliminacji reprezentacja Anglii wysoko 5:0 pokonała San Marino. Zdobycie trzech punktów w tym meczu było oczywiście jej obowiązkiem. Do drugiego spotkania, w którym jej rywalem była Albania, również przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Tym razem przeciwnik postawił znacznie trudniejsze warunki, co potwierdza również końcowy rezultat. Podopieczni Garetha Soutghate’a wygrali 2:0 po trafieniach Harry’ego Kane’a i Masona Mounta.

Polska i Węgra kontra outsiderzy

Bez niespodzianek obeszło się także w dwóch pozostałych niedzielnych spotkaniach, choć kibice zwycięskich zespołów niewątpliwie liczyły na bardziej okazałe zwycięstwa. Reprezentacja Polski na stadionie warszawskiej Legii pokonała 3:0 Andorę. Dwie bramki dla Biało-Czerwonych zdobył Robert Lewandowski, a jedno trafienie dołożył Karol Świderski.

Trzy punkty na swoje konto zapisał również czwartkowy rywal Polaków – reprezentacja Węgier. Drużyna prowadzona przez Marco Rossiego pokonała na wyjeździe 3:0 San Marino. Na listę strzelców wpisywali się Adam Szalai, Roland Sallai i Nemanja Nikolić.

Po dwóch kolejkach reprezentacje Polski i Węgier mają na swoim koncie po cztery punkty.


Kolejna seria spotkań rozegrana zostanie już w najbliższą środę (31 marca). W zdecydowanie najciekawszym z nich reprezentacja Polski zmierzy się na Wembley z Anglią. W pozostałych dwóch pojedynkach Andora podejmować będzie Węgrów, natomiast San Marino zmierzy się z Albanią.

Program 3. kolejki grupy I eliminacji MŚ2022:

20:45 Anglia – Polska
20:45 Andora – Węgry
20:45 San Marino – Albania

Komentarze