Hiszpania - Chile
Hiszpania - Chile fot. Grzegorz Wajda

Copa America: Chile w półfinale

Podobnie jak w starciu z udziałem Brazylii, tak i w konfrontacji, w której Chile mierzyło się z Kolumbią, zwycięzcę wyłonić musiały rzuty karne. Ostatecznie górą okazali się piłkarze obrońców mistrzowskiego tytułu, a decydującą “jedenastkę” wykorzystał Alexis Sanchez.

Czytaj dalej…

Niezwykle ciekawie zapowiadała się potyczka rozgrywana w nocy czasu polskiego. Kolumbijczycy liczyli na kontynuowanie passy zwycięstw. Tymczasem Chile miało nadzieję na zrehabilitowanie się za porażkę z Urugwajem sprzed kilku dni.

Już w 13. minucie ze świetnej strony zaprezentował się David Ospina. Najpierw bramkarz Los Cafeteros obronił mocne uderzenie głową Charlesa Aranguiza, a chwilę później dobitkę Jose Pedro Fuenzalidy. Tym samym na tablicy wynikowej wciąż miał miejsce rezultat 0:0.

W kolejnych fragmentach rywalizacji do siatki rywali trafiali piłkarz Bayeru Leverkusen w osobie Aranguiza i Arturo Vidal. Ostatecznie jednak żadna z bramek nie została uznana po weryfikacji VAR. Przy pierwszej akcji sędzia dopatrzył się pozycji spalonej, a przy drugiej sytuacji rozjemca zawodów dostrzegł zagranie piłki ręką przez Guillermo Maripana.

Ostatecznie do końca podstawowego czasu spotkania wynik się już nie zmienił, więc zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Te lepiej egzekwowali Chilijczycy, którzy wygrali 5:4. Jedynego rzutu karnego nie wykorzystał William Tesillo, co poskutkowało tym, że w półfinale znaleźli się zawodnicy La Roja.

Kolumbia – Chile 0:0 (0:0, 4:5 k.)

Żółte kartki:
Kolumbia: Medina 44′, Cuadrado 70′, James Rodriguez 89′
Chile: Aranguiz 8′, Arturo Vidal 59′

Kolumbia (4-2-3-1): Ospina – S. Medina, Y. Mina, D. Sanchez, Tesillo, Cuadrado, Barrios, Uribe (67′ Cardona), James Rodríguez, Falcao (77′ D. Zapata), R. Martínez (81′ Diaz)

Chile (4-2-3-1): G. Arias – Isla, Medel, Maripan, Beausejour, Arturo Vidal, Pulgar, Aranguiz, Fuenzalida (75′ Pavez), E. Vargas, Alexis Sanchez.

Sędzia główny: Nestor Pitana (Argentyna)

Komentarze