Reprezentacja Holandii ogłosiła nowego selekcjonera

Ronald Koeman
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ronald Koeman

Reprezentacja Holandii ogłosiła nazwisko nowego selekcjonera. Schedę po Louisie van Gaalu przejął Ronald Koeman, który podpisał kontrakt do 31 lipca 2026 roku.

  • Reprezentacja Holandii ma nowego selekcjonera
  • Kontrakt z federacją podpisał Ronald Koeman
  • To powrót byłego trenera FC Barcelony do pracy z holenderską kadrą

Koeman wraca do kadry

Na mistrzostwa świata w Katarze reprezentacja Holandii jechała z wielkimi nadziejami. Miała na swoim koncie świetną serię bez porażki pod wodzą Louisa van Gaala, która utrzymała się przez całą fazę grupowę. W 1/8 finału zespół “Oranje” ograł Stany Zjednoczone, a swoją przygodę z mundialem zakończył w ćwierćfinale, gdzie po konkursie rzutów karnych uznał wyższość Argentyńczyków. Wówczas z reprezentacją Holandii rozstał się van Gaal, a nazwisko jego następcy było już niemal pewne. Nowym selekcjonerem miał zostać Ronald Koeman.

W poniedziałek doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia. 59-latek podpisał kontrakt do połowy 2026 roku, finalizując tym samym swój powrót do kadry. Miał on okazję prowadzić reprezentację w latach 2018-2020. Pod jego wodzą zespół rozegrał 20 spotkań i wygrał 11 z nich.

Długość kontraktu oznacza, że Holendrzy wiążą z Koemanem dalszą przyszłość. Będzie on prowadził zespół nie tylko na nadchodzących Mistrzostwach Europy, ale także przy okazji mundialu w 2026 roku.

Po zakończeniu pierwszej kadencji w reprezentacji Holandii Koeman zaliczył gorzki epizod w FC Barcelonie, gdzie wytrwał nieco ponad roku. Jego przygoda na Camp Nou została określona mianem porażki.

Zobacz również:

PZPN zaoferował Santosowi kilkuletni kontrakt
Fernando Santos

Fernando Santos zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Były trener kadry Portugalii wylądował już w kraju, a we wtorek dojdzie do oficjalnego ogłoszenia. Fabrizio Romano informuje, że PZPN zaoferował mu kontrakt do połowy 2026 roku. Fernando Santos będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski Portugalczyk nie podpisał jeszcze umowy PZPN zaoferował mu kontrakt do połowy 2026 roku PZPN

Czytaj dalej…

Komentarze