Widzew zwycięski na trudnym terenie, awansował do ćwierćfinału [WIDEO]

Widzew Łódź pokonał Stal Mielec 2:1 w spotkaniu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Zwycięskiego gola w 85. minucie gościom zapewnił Jordi Sanchez.

Stal Mielec - Widzew Łódź
PressFocus Na zdjęciu: Stal Mielec - Widzew Łódź
  • Stal Mielec na swoim obiekcie mierzyła się z Widzewem Łódź
  • Stawką tego pojedynku był awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski
  • W następnej rundzie zagrają Widzewiacy, którzy wygrali 2:1

Stal nie dała rady Widzewowi, łodzianie zagrają w ćwierćfinale

Stal Mielec w środę po południu na własnym obiekcie podejmowała Widzewa Łódź w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. To goście objęli prowadzenie w tym spotkaniu – pod koniec pierwszej połowy, w 38. minucie, do siatki trafił bowiem Imad Rondić.

Bośniacki napastnik popisał się sprytnym strzałem zza szesnastki, czym zaskoczył stojącego między słupkami Konrada Jałochę. Mimo faktu, że podopieczni Daniela Myśliwca prezentowali się lepiej i mieli więcej okazji, gospodarzom po zmianie stron, w 69. minucie, udało się wyrównać.

Autorem bramki był Krzysztof Wołkowicz, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Gdy wydawało się, że potrzebna będzie dogrywka oraz być może konkurs jedenastek, Widzew Łódź wziął się do roboty. W 85. minucie zwycięstwo i tym samym awans do ćwierćfinału Widzewiakom zapewnił Jordi Sanchez.

Stal Mielec – Widzew Łódź 1:2 (0:1)

0:1 Imad Rondić 38′

1:1 Krzysztof Wołkowicz 69′

1:2 Jordi Sanchez 85′