Puchar Polski: popisowy występ Lechii w starciu z Jagiellonią

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok we wtorkowym meczu 1/32 Finału fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Tomasza Kaczmarka wygrali 3:1, rozstrzygając losy rywalizacji praktycznie w pierwszej połowie, w której zdobyli dwie bramki.

Lechia z pełną kontrolą, fatalny błąd Dziekońskiego

Lechia Gdańsk przystępowała do potyczki z zespołem Ireneusza Mamrota, chcąc wygrać drugie z rzędu spotkanie. Tymczasem Jagiellonia miała zamiar przerwać passę spotkań bez wygranej, która została zapoczątkowana 16 sierpnia.

Wynik spotkania został otwarty w 27. minucie, gdy do siatki trafił Maciej Gajos. Pomocnik lechistów wykorzystał błąd defensywy rywali, zaskakując Kacpra Dziekońskiego. Tymczasem w 39. minucie ładnym strzałem prowadzenie podwyższył Łukasz Zwoliński. Napastnik Lechii oddał strzał głową, przy którym nie popisał się golkiper rywali i goście zasłużenie objęli dwubramkowe prowadzenie.

Tuż po zmianie stron Zwoliński zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny. Tym razem doświadczony napastnik stał w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie po uderzeniu Kacpra Sezonienki, dobijając jego strzał.

Gospodarzy stać było natomiast tylko na gola honorowego, którego strzelił w 64. minucie Fedor Cernych i Lechia wygrała 3:1. W końcówce gdańszczanie mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale rzutu karnego nie wykorzystał Flavio Paixao.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)