PP: lanie dla Wieczystej w derbach Krakowa, Widzew gra dalej

Pucharowe derby Krakowa
PressFocus Na zdjęciu: Pucharowe derby Krakowa

We wtorek odbyły się dwa spotkania 1/16 finału Pucharu Polski. W derbach Krakowa Wieczysta dostała lekcję futbolu od Garbarni (0:5), a Widzew Łódź pewnie pokonał GKS Jastrzębie (4:1).

• We wtorek odbyły się dwa kolejne spotkania 1/16 finału Pucharu Polski
  • KS Wieczysta Kraków przegrała u siebie z Garbarnią aż 0:5
  • Widzew Łódź zaś pewnie pokonał ligowego rywala, GKS Jastrzębie (4:1)

Bolesna lekcja dla Wieczystej Kraków

Wieczysta Kraków to jedna z najbardziej interesujących drużyn w polskim futbolu. Dość powiedzieć, że czwartoligowca prowadzi sam Franciszek Smuda. W 1/16 finału Pucharu Polski Wieczysta mierzyła się z derbowym rywalem, Garbarnią. Zespół ten występuje aż dwie ligi wyżej, ale nie brakowało fanów spodziewających się niespodzianki.

Do tej jednak nie doszło. Już w dwunastej minucie Michal Klec otworzył wynik, a po chwili rzut karny pewnie wyegzekwował Daniel Morys. Te dwa gole podłamały Wieczystą. Gospodarze jeszcze przed przerwą stracili gole autorstwa Michała Feliksa i Bartłomieja Purchy, a po zmianie stron dzieło zniszczenia dokończył Bartłomiej Korbecki.

Tego dnia różnica dwóch poziomów rozgrywkowych była aż nadto widoczna.

KS Wieczysta Kraków – Garbarnia Kraków 0:5 (0:4)

0-1 Klec 12’

0-2 Morys 19’

0-3 Feliks 39’

0-4 Purcha 41’

0-5 Korbecki 64’

Widzew bez problemów rozbił GKS Jastrzębie

Widzew Łódź podchodził do pucharowego spotkania jako lider Fortuna 1. Ligi, zaś GKS Jastrzębie znajdowało się w strefie spadkowej. Tę różnicę widać było na boisku. Jeszcze przed przerwą do bramki gości trafili Kacper Karasek i Mattia Montini. Po zmianie stron przewagę udokumentowali Dominik Kun oraz Marek Hanousek, a honorowe trafienie dla Jastrzębia zdobył Adrian Balboa.

Widzew Łódź – GKS Jastrzębie 4:1 (2:0)

1-0 Karasek 19’

2-0 Montini 33’