Ważny dzień dla United. Glazerowie mogą zostać w klubie

Termin złożenia trzeciej i ostatniej oferty przejęcia Manchesteru United upływa w piątek o 22:00. INEOS Sir Jima Ratcliffe'a przygotowuje propozycję, która zakłada przejęcie 50% akcji klubu, co oznacza, że Glazerowie mogą zachować swoje 20% udziałów. Natomiast Sheikh Jassim z Kataru złoży 100% ofertę kupna klubu, twierdzi Sky Sports.

Brighton - Manchester United
PressFocus Na zdjęciu: Brighton - Manchester United
  • Manchester United może zostać sprzedany
  • Sir Jim Ratcliffe i Szejk Jassim to dwaj najpoważniejsi oferenci
  • Pierwsza opcja zakłada pozostanie rodziny Glazerów na Old Trafford

Manchester United. Ostatni dzień składania ofert

Sir Jim Ratcliffe za pośrednictwem spółki INEOS przygotowuje ofertę przejęcia części władzy w Manchesterze United, która umożliwiłaby Avramowi i Joelowi Glazerom pozostanie udziałowcami klubu. Termin składania trzeciej i ostatniej oferty upływa w piątek o godzinie 22. INEOS proponuje wykup nieco ponad 50 procent udziałów w klubie, co oznacza, że Glazerowie mogliby zachować swoją część, wynoszącą około 20 procent.

Inny wiodący oferent, katarski szejk Jassim, złoży ofertę kupna 100 procent akcji klubu, przy czym Glazerowie w tym przypadku chcą domagają się co najmniej 6 miliardów funtów. Potencjalna transakcja z udziałem Ratcliffe’a, jeżeli odbędzie się w zapowiadany sposób, nie byłaby mile widziana przez dużą część kibiców United, którzy prowadzili kampanię na rzecz odejścia Glazerów.

Amerykański bank Raine Group ma ułatwić sprzedaż klubu, a rodzina Glazerów rozważa albo pozbycie się udziałów, w całości lub części, albo sprowadzenie zewnętrznej inwestycji, co jest odpowiedzią na zapowiedź ogłoszoną w listopadzie ubiegłego roku, zgodnie z którą obecni właściciele szukają “strategicznych alternatyw”.

Zobacz także: Ogromne emocje w meczu o Ligę Mistrzów. Plama po blamażu zmazana

Komentarze