Leo Messi
Leo Messi fot. PressFocus

Messi w 2021 zakotwiczy w Anglii? Man City otwarty na transakcję

Manchester City co prawda nie zdołał pozyskać Leo Messiego w 2020 roku. Dyrektor operacyjny klubu z Etihad Stadium Omar Berrada dał jednak do zrozumienia, że jeśli pojawi się szansa na pozyskanie Argentyńczyka w 2021 roku, to na pewno zostanie podjęta próba pozyskania piłkarza z FC Barcelony.

Czytaj dalej…

Manchester City przez wiele tygodni był łączony z pozyskaniem Leo Messiego z Barcy. Letnia saga transferowa z udziałem argentyńskiego zawodnika trwała długo, ale ostatecznie nie zakończyła się pomyślnie dla sterników The Citizens. Jak się jednak okazuje, Man City nie przestał myśleć o sfinalizowaniu transakcji z udziałem 33-latka.

Messi ma kontrakt ważny z Barceloną do końca czerwca 2021 roku. Tymczasem przedstawiciel Premier League błyskawicznie ustawił się w kolejce po zawodnika, będąc aktualnie faworytem do zatrudnienia Messiego. Duży wpływ na to, że Argentyńczyk może zakotwiczyć w szeregach angielskiej ekipy może odgrywać Jose Guardiola, z którym Messi miał okazję współpracować już w Barcelonie.

Berrada: Messi natychmiast może wywrzeć wpływ na drużynę

Warto zaznaczyć, że argentyński napastnik, który zapewnił ostatnio zwycięstwo swojej reprezentacji w starciu z Ekwadorem w meczu eliminacyjnym do mundialu w 2022 roku, już w styczniu będzie mógł związać się z nowym pracodawcą. Tymczasem jeden z przedstawicieli władz Obywateli ostatnio wypowiedział się na temat ewentualnego transferu z udziałem 139-krotnego reprezentanta Argentyny.

– Messi to niesamowity talent. To taki typ zawodnika, który może natychmiast wywrzeć znaczący wpływ na każdą drużynę na świecie, nie tylko na boisku, ale i poza nim – mówił Omar Berrada w rozmowie z Manchester Evening News.

– To najlepszy piłkarz świata, najlepszy zawodnik swojego pokolenia. Myślę, że każdy klub na świecie chciałby mieć możliwość pozyskania takiego piłkarza do swojego zespołu – kontynuował działacz Man City.

Manchester City rozwija się z roku na rok, ale w europejskich pucharach zawodzi

– Fakt, że Messi sam mówił, że chciał dołączyć do naszego klubu, świadczy o tym, jak bardzo Manchester City rozwinął się w ostatnich latach. Miło słyszeć, gdy prawdopodobnie najlepszy piłkarz świata mówi, że chciałby grać w naszym klubie – mówił Berrada.

– Trudno zgadnąć, co może się jeszcze wydarzyć. Jeśli pomyślimy o tych dwóch tygodniach, w których wszystko rozgrywało się w Barcelonie, prawie niemożliwe jest odgadnięcie, co wydarzy się następnego lata – przekonywał przedstawiciel Obywateli.

– Musimy być przygotowani na każde stanowisko, ponieważ może się wydarzyć tak wiele rzeczy, ale jednocześnie myślę, że mamy siłę finansową i możliwości, aby sfinalizować taką inwestycję, jeśli tylko pojawi się taka szansa – zaznaczył Berrada.

Messi broni barw Dumy Katalonii od 2000 roku. Z kolei w 2005 roku trafił do pierwszej drużyny Barcelony. Jak na razie w koszulce Blaugrany piłkarz urodzony w Rosario zaliczył łącznie 734 spotkania, notując w nich 635 trafień i 279 asyst. W trakcie kampanii 2020/2021 argentyński napastnik rozegrał trzy mecze w koszulce Barcy, zdobywając jedną bramkę. Ponadto Messi zaliczył dwie asysty.

Komentarze