Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Man City pozyska Rubena Diasa za 50 mln funtów!

Ruben Dias według doniesień Fabrizio Romano zasili szeregi Manchesteru City. 23-latek do ekipy z Etihad Stadium ma trafić z Benfiki Lizbona za 36 milionów funtów (40 milionów euro) plus Nicolas Otamendi.

Czytaj dalej…

Ruben Dias w szeregach przedstawiciela Premiera League ma wzmocnić rywalizację w defensywie. W ramach porozumienia między Man City a klubem z Portugalii do teamu z Lizbony ma też trafić Nicolas Otamendi.

Portugalczyk Ruben Dias to 19-krotny reprezentant kraju i wychowanek Orłów. W koszulce Benfiki zawodnik zaliczył łącznie 137 meczów. Debiut w szeregach teamu ze stolicy Portugalii zawodnik zanotował we wrześniu 2017 roku w przegrany 1:2 boju z Boavistą Porto.

Dobrze poinformowany w sprawach transferowych Romano podaje, że Ruben Dias ma związać się z Man City kontraktem do końca czerwca 2025 roku. W zamian za Portugalczyka do Benfiki trafi natomiast Argentyńczyk Otamendi, który zwiąże swoją przyszłość z przedstawicielem ekstraklasy portugalskiej do końca czerwca 2023 roku.

Porozumienie zawarte

Wartość Rubena Diasa wyceniona została na 50 milionów funtów (55 milionów euro), z kolei wartość 32-latka urodzonego w Buenos Aires oszacowano na 14 milionów funtów (15 milionów euro). Dodajmy, że Benfica zaakceptowała warunki, na które nie zgodziła się Sevilla FC, gdy angielski klub chciał pozyskać Julesa Kounde.

Ruben Dias za rywali o miejsce w składzie The Citizens będzie miał między innymi: Aymerica Laporte, Nathana Ake, Erica Garcię, czy Johna Stonesa. Niewykluczone, że swój pierwszy mecz w nowych barwach zawodnik będzie mógł zaliczyć już za tydzień, gdy Man City w delegacji zmierzy się z Leeds United.

Komentarze