The Villans z czwartym zwycięstwem

Piłka Premier League

W ostatnim spotkaniu 13. kolejki Premier League piłkarze Aston Villa pokonali 2:0 Newcastle United. Dzięki tej wiktorii drużyna z Birmingham wskoczyła na 15. miejsce w ligowej stawce.

W różnych nastrojach do swojej potyczki przystępowały obie drużyny. Team Deana Smitha miał za sobą dwie porażki z rzędu. Z kolei zawodnicy Srok ostatnio zaliczyli dwa zwycięstwa. W każdym razie według bukmacherów faworytem do wygranej byli gospodarze.

W pierwszej połowie piłkarze The Villans zdobyli dwie bramki. Wynik rywalizacji otworzył w 32. minucie Conor Hourihane, popisując się celnym uderzeniem z rzutu wolnego. Z kolei 240 sekund później prowadzenie teamu z Villa Park podwyższył Anwar El Ghazi.

Po zmianie stron żadnej z ekip nie udało się zmienić rezultatu. Tym samym Aston zaliczyło czwarte zwycięstwo w sezonie, a Newcastle musiało przełknąć gorycz szóstej porażki w trakcie trwającej kampanii.  Za tydzień zawodnicy The Villans na Old Trafford zmierzą się z Man Utd, a piłkarze The Magpies u siebie zmierzą się z Man City.

Aston Villa – Newcastle United 2:0 (2:0)

1:0 Hourihane 32′
2:0 El Ghazi 36′