Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Hojbjerg zamierza odejść z Southampton

Pierre-Emile Hojbjerg przyznał, że jest gotowy na nowe wyzwanie i opuszczenie Southampton podczas letniego okna transferowego.

Czytaj dalej…

24-latek, który do Southampton trafił latem 2016 roku z Bayernu Monachium, znajduje się na celowniku Tottenhamu Hotpsur, do którego chce go sprowadzić menedżer Jose Mourinho. Etatowy reprezentant Danii od dłuższego czasu prezentuje wysoką i równą formę, czym zwrócił na siebie uwagę wielu klubów.

Sam piłkarz, w rozmowie ze Sport1, przyznaje, że nadchodzi dla niego czas na spróbowanie czegoś nowego. – Wiem, czego chcę. Klub też to wie. Chcę grać na jeszcze wyższym poziomie niż jestem obecnie. Relacje między mną a Southampton są fantastyczne – powiedział Hojbjerg.

Hojbjerg gotowy na kolejny poziom

– Klub dał mi platformę do rozwoju. Jestem teraz skupiony na moim klubie, ale mam także jasny cel: chcę wygrać Premier League i Ligę Mistrzów – kontynuował w rozmowie ze Sport 1.

– Zdobyłem dużo doświadczenia w Bayernie Monachium i miałem dzięki temu możliwość rozwijać się gdzie indziej. Kiedy miałem 23 lata, zostałem kapitanem w klubie Premier League. Teraz jestem gotowy, aby przejść na kolejny poziom – dodał Hojbjerg.

Na boiskach Premier League Hojbjerg rozegrał do tej pory 104 spotkania, zdobywając cztery bramki.

Komentarze