Gareth Bale
Gareth Bale PressFocus

Wypożyczenie Bale’a było błędem? “Nie przypomina już dawnego siebie”

Póki co powrót Garetha Bale’a do Tottenhamu nie przebiega tak, jak marzył sam gracz. Negatywnie na jego temat wypowiedział się były kolega z zespołu, Darren Bent.

Czytaj dalej…

Walijski skrzydłowy ma problemy z odciśnięciem piętna na zespole Tottenhamu. 31-latek wypadł z łask Zinedine’a Zidane’a i Realu Madryt, liczył zatem na renesans formy po powrocie do klubu, w którym pokazał się całemu światu. Póki co zdołał zaliczyć zaledwie jedno trafienie w siedmiu występach. Bezlitosny dla Walijczyka był jego były kolega z zespołu, Darren Bent.

– Z jednej strony wprowadzanie Bale’a do drużyny to stopniowy proces, a z drugiej mówimy o rocznym wypożyczeniu. Według mnie pytanie brzmi: jak długo czasu potrzebuje Jose Mourinho, zanim przyzna, że to nie funkcjonuje. Cały czas mówi się, że Heung-min Son i Harry Kane są świetni, ale “zobaczycie dopiero, jak wróci Bale”! Ale teraz Bale nie jest nawet bliski temu zawodnikowi, którego pamiętamy z występów w Premier League. Nie miał ciągłości w grze przez trzy lata, a ponadto doskwierały mu kontuzje, więc jego najlepsza wersja może nigdy nie wrócić. To roczne wypożyczenie i jeśli nadal będzie ono tak wyglądało, to Spurs muszą podjąć decyzję: odesłać go do Madrytu lub zostawić u siebie. Pytanie brzmi: jak dużo czasu dadzą Bale’owi fani, zanim przyznają, że nie ma co czekać na jego powrót do formy? Steven Bergwijn i Lucas Moura muszą grać, a, choć to dziwne, Bale nie wykorzystuje otrzymanych od trenera minut – powiedział były napastnik Tottenhamu.

Gareth Bale otrzymuje głównie minuty w Lidze Europy, natomiast w Premier League pozostaje głównie rezerwowym. Z pewnością nie tak Walijczyk wyobrażał sobie powrót do ukochanego klubu.

Komentarze