Media: Aubameyang blisko nowego kontraktu

Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Zaniem Sky Sports Pierre-Emerick Aubameyang jest bliski podpisania nowego kontraktu z Arsenalem. Obecna umowa Gabończyka z Arsenalem wygasa w ciągu kolejnych jedenastu miesięcy.

Czytaj dalej…

Zatrzymanie Pierre-Emericka Aubameyanga jest w tym momencie priorytetem Kanonierów. Rozmowy piłkarza z działaczami rozpoczęły się już jakiś czas temu. Teraz Sky Sports i Daily Telegraph donoszą, że strony są coraz bliżej porozumienia. Podpisanie kontraktu może nastąpić niebawem.

Udana kariera Aubameyanga

Arsenal nie chciał dłużej zwlekać z rozmowami o przyszłości Gabończyka, bo jego umowa wygasa już po zakończeniu nowego sezonu. Istnieje więc ryzyko, że piłkarz opuściłby Emirates Stadium za darmo.

Pierre-Emerick Aubameyang trafił do Arsenalu w styczniu 2018 roku z Borussii Dortmund. Od tego czasu wystąpił w 85 meczach Premier League i zdobył w nich 54 gole.

Kontrakt kosztem pracowników

Arsenal podjął w tym tygodniu decyzję o zwolnieniu aż 55 pracowników niższego szczebla. Klub zaoszczędzi na tym rocznie 3 miliony funtów. To m.in. dlatego działacze byli w stanie zaoferować Aubameyangowi podwyżkę.

Propozycję trzyletniej umowy w Arsenalu otrzymał też w ostatnich dniach odchodzący z londyńskiej Chelsea Willian.

Komentarze