Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Oficjalnie: Premier League z pięcioma zmianami

Drużyny Premier League po wznowieniu rozgrywek angielskiej ekstraklasy będą mogły dokonywać w trakcie meczów pięciu zmian. Takie zasady będą panować do końca sezonu, czytamy na łamach BBC. Jednocześnie kadra meczowa liczyć będzie 20 zawodników, a nie jak do tej pory 18.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że restart Premier League będzie miał miejsce już 17 marca po trzech miesiącach przerwy. Chociaż każda drużyna będzie miała możliwość dokonania pięciu korekt w składzie, to trzeba zaznaczyć, że takie roszady w trakcie meczu będą mogły mieć miejsce tylko trzy razy, aby nie wprowadzać zakłóceń w trakcie gry. Tym samym często może się zdarzać, że w jednym zespole opiekun zmieni jednocześnie dwóch zawodników.

Pięć zmian do końca sezonu 2019/2020

Kluby angielskiej ekstraklasy są też otwarte, aby mecze Premier League były rozgrywane na neutralnych stadionach. W każdym razie najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że mecze ligi angielskiej będą się odbywały na obiektach klubów Premier League. Chyba że w jednej z ekip dojdzie do przypadku zachorowania na COVID-19, to wówczas lokalizacja rozegrania danego spotkania może zostać zmieniona.

Dodajmy, że ogłoszenie dokładnego harmonogramu pierwszych kolejek ligi angielskiej ma zostać przedstawione w ciągu najbliższych 24 godzin.

Komentarze