Nowy termin Derbów Anglii. Trudna sytuacja Man United

Harry Maguire i Virgil Van Dijk
Harry Maguire i Virgil Van Dijk PressFocus

Władze Premier League poinformowały o nowym terminie spotkania Manchesteru United z Liverpoolem. Derby Anglii odbędą się 13 maja o godzinie 21:15 i jest to bardzo niekorzystna sytuacja dla Czerwonych Diabłów.

Manchester United – Liverpool: znamy nowy termin

Spotkanie Manchesteru United z Liverpoolem miało odbyć się w ostatnią niedzielę. Mecz został jednak przełożony. Kibice gospodarzy sforsowali bramy stadionu i wtargnęli na murawę Old Trafford. Chcieli w ten sposób zbuntować się przeciwko dołączeniu klubu do Superligi – mimo, że wówczas Czerwone Diabły zdążyły się już wycofać – a także przeciw rodzinie Glazer.

Władze Premier League zdecydowały się na przełożenie Derbów Anglii i dopiero w środę poinformowały o nowym terminie. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek 13 maja o godzinie 21:15. Rzecz jasna, należy zrozumieć, że terminarz i bez takich nieplanowanych sytuacji jest już napięty do granic możliwości. Mimo tego ten termin wydaje się bardzo niekorzystny dla gospodarzy.

Manchester United 9 maja zmierzy się na wyjeździe z Aston Villą. Dwa dni później podejmą u siebie Leicester City. Oznacza to, że spotkanie z Liverpoolem będzie dla Czerwonych Diabłów trzecim w przeciągu pięciu dni. Co ważne, wszyscy trzej rywale są wymagający i plasują się w górnej połowie tabeli Premier League.

Zanim jednak podopieczni Ole Gunnara Solskjaera rozpoczną ligowy maraton, w czwartek muszą przypieczętować awans do finału Ligi Europy. W pierwszym półfinałowym meczu pokonali u siebie AS Romę 6:2.

Komentarze

Na temat “Nowy termin Derbów Anglii. Trudna sytuacja Man United