Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer PressFocus

“Nikt w drużynie nie rozmawia o mistrzostwie”

Menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer zapewnia, że nikt w zespole nie rozmawia aktualnie o zdobyciu mistrzowskiego tytułu w obecnym sezonie. W mediach trwa natomiast dyskusja na temat szans Czerwonych Diabłów, a wszystko z powodu świetnej serii drużyny.

Zespół z Old Trafford jest obecnie niepokonany od siedmiu kolejek, odnosząc w tym czasie sześć zwycięstw. Czerwone Diabły mogą się również pochwalić wygraniem wszystkich sześciu wyjazdowych spotkań w tym sezonie.

Bardzo dobra forma w ostatnich tygodniach pozwoliła drużynie Ole Gunnara Solskjaera awansować na trzecie miejsce w tabeli. Obecnie Manchester United ma pięć punktów straty do prowadzącego Liverpoolu oraz jeden punkt mniej od drugiego Leicester City. Należy również pamiętać, że ma do rozegrania jedno spotkanie więcej.

– Wokół Manchesteru United zawsze panuje zgiełk. Jeżeli chodzi o nas, to staramy się doskonalić jako drużyna i myśleć tylko o najbliższym spotkaniu. Tak jest właśnie w przypadku tego meczu. Dopiero na koniec sezonu zobaczymy, o co będziemy mogli powalczyć – powiedział Solskjaer, cytowany przez Sky Sports.

– To nie jest coś, o czym rozmawiamy. Jedyną rzeczą, o której dyskutujemy i na której się koncentrujemy, jest doskonalenie się każdego dnia i nauka radzenia sobie w pewnych sytuacjach. W tej chwili otrzymujemy pochwały i to jest kolejna rzecz, z którą musimy się nauczyć sobie radzić – mówił Norweg.

Manchester United zagra z wiceliderem

W sobotnie popołudnie Manchester United zmierzy się na wyjeździe z drugim w tabeli Leicester City. Solskjaer spodziewa się bardzo trudnej przeprawy w pojedynku z drużyną prowadzoną przez Brendana Rodgersa.

– Mieliśmy kilka bardzo dobrych spotkań z Leicester. To bardzo dobra drużyna z bardzo dobrym trenerem. Dobrze ogląda się ich występy pod okiem Brendana – powiedział Solskjaer, którego drużyna w ostatnim sezonie pokonała Leicester City w meczu ostatniej kolejki. Dzięki tej wygranej zapewniła sobie występy w Lidze Mistrzów. –  Wyjazd na ich stadion w ostatnim meczu ligowym był dla nas wielkim sprawdzianem. Zdaliśmy go śpiewająco. Graliśmy wówczas mając kontrolę nad meczem, ale wiem, że teraz nie będzie tak samo, ponieważ jesteśmy w innym momencie sezonu. Mają swoje atuty, na które musimy uważać – dodał.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 26. grudnia 2020 13:29.


18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze