Serge Aurier
Serge Aurier fot. PressFocus

Mourinho przywrócił do łask Auriera, szykuje się nowa umowa?

Serge Aurier według informacji Football Insider może niebawem przedłużyć swoją umowę z Tottenhamem Hotspur. Jeszcze latem zawodnik był bliski rozstania z klubem ze stolicy Anglii. Ostatnio jednak 27-latek zaczął częściej otrzymać okazje do gry Jose Mourinho.

Serge Aurier zagrał w każdym z czterech ostatnich meczów The Spurs w Premier League. Ogólnie w trakcie trwającego sezonu reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zaliczył 10 spotkań, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę.

Prawy defensor urodzony w Ouragahio trafił do ekipy z Londynu w 2017 roku z Paris Saint-Germain. Przedstawiciel Premier League zapłacił za zawodnika ponad 22 miliony funtów (25 milionów euro).

W trakcie ostatniej sesji transferowej spekulowano, że Aurier może rozstać się z Tottenhamem. Zainteresowanie zawodnikiem wyrażał między innymi Spartak Moskwa, ale ostatecznie temat ostygł. Tymczasem ostatnio “The Special One” przywrócił piłkarza do łask, a ten wykorzystał daną mu szansę.

Aurier ma kontrakt ważny do końca czerwca 2022 roku. Angielscy dziennikarze podają jednak, że rozpatrywany jest temat zaproponowania nowej umowy piłkarzowi. Miałoby do tego dojść w najbliższych tygodniach.

Komentarze