Media: Manchester oferuje krocie za piłkarza Violi

Federico Chiesa
Federico Chiesa fot. Grzegorz Wajda

Według najnowszych doniesień włoskich mediów Manchester United jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Federico Chiesy z ACF Fiorentiny. Klub z siedzibą na Old Trafford jest podobno skłonny wyłożyć 55 milionów euro na transfer z udziałem reprezentanta Włoch.

Czytaj dalej…

W ostatnich miesiącach ofensywnie usposobiony piłkarz Violi łączony był między innymi z przeprowadzką do Juventusu FC lub Interu Mediolan. Tymczasem najnowsze informacje włoskich środków masowego przekazu sugerują, że poważnie do gry o Chiesę włączył się przedstawiciel Premier League.

Piękna Florencja zamieniona zostanie na deszczowy Manchester?

Nie jest tajemnicą, że klub z Toskanii jest otwarty na sprzedaż swojego kluczowego zawodnika, ale pod warunkiem, że do Fiorentiny trafi atrakcyjna propozycja, co w jednej ze swoich wypowiedzi zasugerował właściciel klubu z Florencji w osobie Rocco Commisso.

La Nazione podaje, że Manchester United złożył Fiorentinie ofertę ws. piłkarza, proponując za 22-latka 55 milionów euro. Dodajmy, że Chiesa ma kontrakt ważny z Fiorentiną do końca czerwca 2022 roku.

Gwarancja określonej liczby goli

W powszechnej opinii reprezentant Włoch uchodzi za jedną z największych gwiazd w zespole Fioletowych, który przyciąga w nim największą uwagę innych klubów. Odnotujmy, że Chiesa w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 37 spotkaniach, w których strzelił 11 goli, notując również dziewięć asyst.

Komentarze