Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. Stefan Constantin /SPORT PICTURES

Manchester City na puchar rezerwami

Manchester City w poniedziałek pokonał 3:1 Wolverhampton Wanderers w swoim pierwszym spotkaniu w nowym sezonie Premier League, a już w czwartek drużynę Josepa Guardioli czeka mecz Carabao Cup z Bournemouth. Hiszpański szkoleniowiec zapowiedział skorzystanie w tym spotkaniu z zawodników drużyny młodzieżowej.

Czytaj dalej…

Wpływ na taką decyzję Guardioli mają krótkie przygotowania do sezonu oraz fakt, że aktualnie do swojej dyspozycji nie ma siedmiu zawodników. Mając w perspektywie niedzielne ligowe spotkanie z Leicester City, szkoleniowiec zamierza w czwartek sięgnąć po graczy z klubowej akademii.

– Przeciwko Bournemouth zagramy głównie zawodnikami z akademii, ponieważ chcemy utrzymać siły na Premier League. Z powodu krótkich przygotowań i siedmiu wyłączonych z gry zawodników, musimy zachować świeżość tych, którzy dziś grali (w poniedziałkowym meczu z Wolverhampton – przyp. red.) – powiedział Guardiola, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Zobaczymy jak zawodnicy będą się regenerować. Trzykrotnie zdobyliśmy Carabao Cup i chcemy go zdobyć ponownie, ale zobaczymy jak to się potoczy. Tak wygląda sytuacja, do której musimy się dostosować. Nie możemy udawać, że możemy odzyskać siły w trzy dni – dodał hiszpański szkoleniowiec Manchesteru City.

W meczu przeciwko Wolverhamptonowi nie zagrali między innymi Bernardo Silva, Oleksandr Zinczeko (problemy mięśniowe), Joao Cancelo (uraz stopy) i Eric Garcia (szwy na głowie). Najbliżej powrotu do gry jest ostatni z nich. Pozostała trójka prawdopodobnie będzie do dyspozycji Josepa Guardioli po przerwie na mecze reprezentacji.

– Eric Garcia miał założonych 16 szwów, dlatego nie mógł tutaj zagrać. Pozostali będą mogli wrócić po przerwie na mecze reprezentacji. Tak sytuacja wygląda na dzisiaj, ale być może w ciągu kilku najbliższych dni trochę się zmieni – stwierdził Guardiola.

Komentarze