Liverpool pracuje nad przyszłością Alissona

Alisson Becker
Alisson Becker fot. PressFocus

Liverpool FC jest w trakcie finalizowania rozmów w sprawie przedłużenia umowy z Alissonem Benckerem. Nowy kontrakt Brazylijczyka ma obowiązywać do końca czerwca 2026 roku. Zawodnik dołączył do ekipy z Anfield Road w 2018 roku.

  • Liverpool pracuje aktualnie nad nową umową dla Alissona
  • Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, to zawodnik złoży podpis pod kontraktem do 2026 roku
  • Brazylijczyk to jedna z fundamentalnych postaci w zespole Juergena Kloppa

Alisson coraz bliżej nowej umowy

Liverpool FC przygotowuje się do nowej kampanii. Oprócz realizowania planów transferowych sternicy angielskiej ekipy chcąc też przedłużyć umowy z kluczowymi zawodnika. Bez wątpienia jednym z nich jest Alisson, który jest numerem jeden między słupkami The Reds.

Fabrizio Romano ujawnił, że władze Liverpoolu są coraz bliżej sfinalizowania rozmów z bramkarzem w sprawie nowej umowy. Aktualny kontrakt reprezentanta Brazylii obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Nowa umowa ma zostać natomiast przedłużona o kolejne trzy sezony.

W kontrakcie zawodnika mają zostać ustalone konkretne klauzule, co ma mieć miejsce w ciągu najbliższych tygodni. Alisson od momentu, gdy trafił do ekipy z Anglii, to wygra z nią już: Ligę Mistrzów, mistrzostwo Premier League, a także Superpuchar Europy.

W trakcie kampanii 2020/2021 zawodnik wystąpił łącznie w 42 spotkaniach, w których 15 razy zachował czyste konto. Alisson łącznie w szeregach The Reds wystąpił w 130 spotkaniach, tracąc w nich 104 bramki.

Czytaj więcej: Liverpool oczekuje na decyzję gracza Leicester

Komentarze